DYNAMIK.PL

ciekawostki z internetu

Ciekawostki Dom Porady Technologie

Jak wybrać odkurzacz automatyczny?

Sprzątanie to ta czynność, z której najchętniej chcielibyśmy zrezygnować. W czasach, gdy jesteśmy coraz bardziej zabiegani, coraz mniej czasu chcemy przeznaczać na dbanie o czystość. Z racji tego, że większość osób nie może sobie pozwolić na pomoc sprzątaczki, to właśnie inteligentne odkurzacze będą dla nas pomoce w niedalekiej przyszłości. Warto więc zaopatrzyć się w egzemplarz, który wyręczy cię w codziennych obowiązkach. W końcu każda pomoc jest mile widziana.

Jak działa odkurzacz?

Po pierwsze za pomocą czujników potrafi on samodzielnie przemierzać podłogę omijając przeszkody i ściany. Po skończonej pracy, odkurzacz wraca do bazy dokującej, w której się ładuje i czeka na kolejny start. Stacja dokująca za pomocą podczerwieni nawiguje urządzenie do miejsca, gdzie ma naładować akumulator. Dzięki temu nie istnieje sytuacja, w której domownicy zapomną naładować sprzęt przed pracą. Akumulatory wystarczają na działanie od 1 do 4 godzin.

Odkurzacz sam porusza się po domu zbierając z podłogi nieczystości bez jakiejkolwiek ingerencji ludzi. Poza systemem czujników został tu wprowadzony algorytm ruchu, dzięki któremu mamy pewność, że urządzenie nie zderzy się ze ścianą ani nie spadnie ze schodów. Jak pokazują badania, odkurzacze inteligentnie poruszają się po domu, przemierzają każdy kąt i są na ogół dokładniejsze od człowieka. Poza tym można już zapomnieć o tonach kabli ponieważ działają w pełni bezprzewodowo.

Smart odkurzacze są zaopatrzone w aplikacje mobilne, co znacznie ułatwia korzystanie z urządzenia. Na ekranie smartfona znajdziemy wszystkie wytyczne dotyczące jego pracy.

Nowoczesne systemy


Odkurzacze w większości są zaopatrzone w system nawigacji, który pozwala płynnie poruszać się po całej powierzchni domu. Sprzęty nieco droższe korzystają z systemów wizualizacji przestrzeni, która pozwala tworzyć obraz wnętrza (tzw. mapowanie) i na jego podstawie dobrać sposób poruszania się. Poza tym producenci zamontowali w nich czujniki schodów, brudu, zbliżenia. Jedyna udział człowieka w całym tym przedsięwzięciu to czyszczenie pojemnika na zabrudzenia, który może mieć różną wielkość. Niektóre z modeli mają w dodatku na wyposażeniu filtry przeciwalergiczne, które przy okazji oczyszczają powietrze w lokum. Ważna zaleta tego typu sprzętu to kultura pracy. Odkurzacze automatyczne są o wiele cichsze niż ich odpowiedniki z kablem. Pozwalają zapomnieć też o problemach z rurami i ich zapychaniem.

Dostępne na rynku urządzenia są bardzo zróżnicowane. Wiele zależy od naszych zasobów finansowych i potrzeb oraz przestrzeni jaką dysponujemy. Z pewnością roboty sprawdzą się lepiej w przestronnym domu, ale i w małych mieszkaniach można z nich zrobić użytek. Grunt to sprzątać inteligentnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *