DYNAMIK.PL

ciekawostki z internetu

Ciekawostki Dom News Porady Technologie Usługi

Panele fotowoltaiczne w rzeczywistości włoskiej

Większość Włochów zauważyła, że koszt energii elektrycznej z czasem rośnie coraz bardziej, doprowadzając rachunki do niezrównoważonego poziomu. Włoscy eksperci twierdzą, że instalując domowy system fotowoltaiczny, można łatwo obniżyć koszty energii elektrycznej. Oszczędzając nawet 80 procent na rachunku (na elemencie energetycznym). Wszystko oczywiście w zależności od nawyków konsumpcyjnych i rodzaju instalacji.

Systemy fotowoltaiczne

System fotowoltaiczny zainstalowany na przykład w Rzymie ma roczny uzysk energii na poziomie 1460 kWh na każdy z zainstalowanych modułów fotowoltaicznych. Co pozwala przeciętnej rodzinie obniżyć koszty swoich rachunków nawet o 80%. Nawet w północnych Włoszech w miastach, takich jak Mediolan, Turyn, Wenecja, Werona, prawidłowo zainstalowany system fotowoltaiczny jest w stanie wyprodukować do 1100 kWh rocznie. Co wystarczy do zmniejszenia o połowę rachunku za prąd. Co więcej, nowe moduły fotowoltaiczne gwarantują rentowność i produktywność znacznie powyżej 30 lat. Amortyzując tym samym ich koszt nawet w regionach o mniejszym nasłonecznieniu.
Istotne jest jednak, aby panele słoneczne były eksponowane na południe. Jest to warunkiem większej produktywności. Instalacje z orientacją wschodnią lub zachodnią także pozwalają na osiągnięcie dość dobrych efektów. Nawet przy znacznie niższych wydajnościach.

Dobrą praktyką zwiększania oszczędności w przypadku systemu fotowoltaicznego jest używanie w ciągu dnia urządzeń energochłonnych, takich jak pralki i zmywarki. Robi się to po to, aby zmaksymalizować zużycie własne i ograniczyć do minimum zużycie energii elektrycznej z sieci. Nie można również zapomnieć o podjęciu odpowiednich działań na miejscu, które pozwalają na wprowadzenie energii elektrycznej wyprodukowanej przez system fotowoltaiczny do sieci. Sprzedając ją do GSE i otrzymując wkład pieniężny, który zwiększy zwrot generowany przez oszczędności.

Ogniwa słoneczne generują prąd, gdy znajdują się pod działaniem promieni słonecznych.

Moduły fotowoltaiczne, znane również jako panele słoneczne, są w stanie przekształcić energię zawartą w promieniach słonecznych w „ciągłą” elektryczność. Ten prąd nie może być używany bezpośrednio w domu (chociaż może być przechowywany bezpośrednio w akumulatorach), ale wymaga specjalnego urządzenia do przetworzenia go na prąd przemienny o napięciu 230 V. Prąd taki jest prądem używanym przez urządzenia i sprzęt we włoskich domach.

Zużycie własne jest do tej pory najlepszym i najłatwiejszym sposobem maksymalizacji zwrotu z inwestycji w fotowoltaiczne panele słoneczne. Zainstalowanie akumulatora fotowoltaicznego i zamiana systemu grzewczego z tradycyjnego na elektryczny pozwala zamortyzować koszt systemu w krótszym czasie. A także pomaga zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza, czyniąc dom bardziej wydajnym i przyjaznym dla środowiska. Panele fotowoltaiczne to przyszłość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ