DYNAMIK.PL

ciekawostki z internetu

Ciekawostki Dom

Świece z drewnianym knotem

Świece z drewnianym knotem są zdecydowanie mniej popularne od tych z bawełnianym. Jaka są zatem różnice między tymi dwoma rodzajami knotów?

Przede wszystkim drewniane knoty podczas spalania wydobywają z siebie charakterystyczne dźwięki „strzelania” palącego się drewna. Ten efekt dźwiękoy jest głównym pododem, który przyciąga ludzi do świec z drewnianym knotem.

Innym fajnym efektem podczas spalania się drewnianego knota jest kształt płomienia. Jest zupłenie inny od płomnienia knota bawełnianego. Knot drewniany w zależności od jego kształtu ( do wyboru są płaskie i krzyżowe) pali się po prostu w inny sposób.

Inaczej też postępujemy z palącymi się już świeczkami. Świecy z knotem drewnianym nie można zgasić w dowolnym momencie. Zdecydowanie należy zaczekać aż do momentu, kiedy wosk rozpuści się do samej ścianki naczynia w której jest umiejscowiony. W przeciwnym wypadku w palącej się świecy, zacznie powoli powstawać tunel do spodu. Samo gaszenie płomienia palącej się świecy też powinno wyglądać inaczej niż jest to w przypadku standardowych świec.

Świece z drewnianym knotem mają w sobie zdecydowanie więcej uroku, niż zwykłe tradycyjne świece.

Materiał powstał we współpracy z www.wonderwoods.pl