DYNAMIK.PL

ciekawostki z internetu

Ciekawostki Porady

Zielone w słoiku

Modne tak ostatnio szklane kule, słoiki, akwaria wypełnione żywymi, zielonymi roślinami to hit prezentowy ostatnich kilku miesięcy. Uwielbiamy takie gadżety. Są estetyczne i cieszą oko każdego solenizanta, który został obdarowany takim prezentem. Czy to nie świetny sposób na przeniesienie odrobiny przyrody w przestrzenie naszych gospodarstw domowych?


Las w słoiku to artykuł podstawowy, każdej szanującej się kwiaciarni. Możemy go komponować pod zamówienie, umieszczając w nim takie rośliny i gadżety, jakie chcemy mieć w środku. Tym samym gadżet ten, może być personalizowanym podarunkiem dla kogoś, kogo bardzo kochamy. Poza tym wspaniale nadaje się na prezent dla osoby, która nie ma czasu na pielęgnację roślin. Jest to nie wymagająca kompozycja i ciekawa alternatywa dla osób zabieganych. Jeżeli chcesz w prezent włożyć pracę, duszę, serce i przygotować go samodzielnie, to pomysł roślin w słoiku jest doskonałym rozwiązaniem. Możesz go stworzyć w całości z takich elementów, które aktualnie posiadasz. Wystraszy trochę piasku, kory, szyszek, kamyków, które będą stanowiły podłoże. Bardzo ładnie w środku wygląda mech. Możesz posadzić w nim bluszcz, paprocie, sukulenty czy kaktusy. Do środka warto też włożyć figurkę lub drewniany top. Anioł, ptaszek albo napis: „Kochanej żonie”, będą dodatkową atrakcją niespodzianki. Samodzielny projekt ma ogromną zaletę. Jest zdecydowanie tańszy.


Las w słoiku to prezent oryginalny. To mały ekosystem i namiastka lasu w naszych domach. Lekcja przyrody. Kontakt z naturą. To szansa na odrobinę żywej zieleni w zasięgu ręki.