Okienko ekranu iPhone jest częścią najbardziej narażoną na uszkodzenie, dlatego priorytetem jest zaopatrzenie się w szkło ochronne. Jednak wcześniej czy później musi nastąpić konieczność wymiany tego elementu z powodu pęknięcia bądź nieestetycznych zarysowań. Chociaż nie jest to operacja skomplikowana, wymaga pewnych zdolności manualnych, przy czym ich brak można zastąpić odpowiednią wiedzą.
Jak odkleić szkło hartowane?
Do wykonania tego zabiegu potrzebne będą:
nożyk, scyzoryk
karta magnetyczna (płatnicza)
Taśma klejąca (opcja)
Metoda pierwsza.
W przypadku kiedy szkło, z którym mamy do czynienia jest tańsze (gorsza jakość), może się okazać, że wystarczy tylko taśma samoprzylepna. Przyklejamy ją na całej długości szkła ochronnego po czy energicznym ruchem szarpiemy. Jest prawdopodobne, że w ten sposób uda nam się zdjąć szkło hartowane z iPhone’a.
Metoda druga.
Stare szkło ochronne, które spełniło już swoje zadanie, jest przytwierdzone przezroczystym klejem, który na wstępie należy bardzo delikatnie podgrzać. Zmienia to strukturę chemiczną kleju, powodując nieznaczną utratę właściwości klejących. Do tego celu najlepiej zastosować zwykłą suszarkę do włosów, przy czy operację tą trzeba wykonać bardzo uważnie, nie przegrzewając nadmiernie samego iPhone’a.
Kolejny krok będzie wymagał pewnego przygotowania. Otóż trzeba zaopatrzyć się w mały nożyk lub skalpel, którym można podważyć delikatnie brzegi szkła, najlepiej sukcesywnie dookoła. W uchylony rąbek można wsunąć kartę magnetyczną celem odgięcia hartowanego szkła ochronnego od ekranu. Dlaczego karta? Wykonana jest ona z tworzywa sztucznego, dzięki czemu unika się zarysowania ekranu.
Usunięte szkło pozostawia po sobie nieestetyczne ślady na ekranie, które należy zlikwidować przed zamocowaniem nowego szkła.
W ten sposób żywotność naszego iPhone wydłuży się z kilku miesięcy, do kilku lat i posłuży nam się jeszcze w wielu, wielu sytuacjach.
Wysokiej jakości szkła ochronne znajdziecie Państwo na: conwin.pl